Overené zákazníkmi
0 pol.
0,00
Košík
Kategórie produktov
Ecoprodukt.sk - Recenzie Heureka.heureka.sk - Recenzie ecoprodukt.skBiano-sk.Tento e-shop je certifikovaný.Facebook ecoprodukt.Najnakup ecoprodukt.Essential SSL

Ako získat dotácie Zelená domácnostiam?


Aj tento rok sú vyhlasované dotácie na obnoviteľné zdroje energie v niekoľkých kolách. Aktuálne kolo sa uskutoční 10.4.2017. Ak aj vy rozmýšate ako získať dotácie z projektu zelená domácnostiam, tak práve pre Vás sme pripravili krátky postup. Projekt s dotáciami je dostupný iba pre domácnosti a bytové domy.  Do projektu by mal byť zahrnutý aj Bratislavský kraj. 

** Konkrétne informácie o aprílových kolách boli do harmonogramu doplnené 12.2.2018.

*** Výška zostávajúcich prostriedkov pre kolá od mája 2018 môže byť vyššia v závislosti od miery vyžitia už vydaných poukážok.

Pre koho je to určené?

Podpora inštalácie malých zariadení na využívanie OZE je poskytnutovanie príspevku na inštaláciu malých zariadení na výrobu elektriny alebo tepla, a to konkrétne:

- fotovoltické panely na výrobu elektriny

- slnečné kolektory na výrobu tepla

- kotly na biomasu na výrobu tepla

- tepelné čerpadlá na výrobu tepla

 

 

Pár jednoduchých krokov, ako získať dotáciu

1. krok: Kontaktovať odborníka v danej oblasti

Napíšte nám a spoločne prekonzultujeme vašu situáciu z technického aj finančného hľadiska a doporučíme ideálne riešenie a výšku dotácie. Doporučíme takisto formu realizácie, aby ste neprišli ani o jedno euro a naplno vyčerpali dotáciu. Dotácia je totiž uplatňovaná z fakturácie zhotoviteľa.

2. krok: V prípade vybraného konkrétneho riešenia, cenovej ponuky a dohodnutého zhotoviteľa je potrebné požiadať o poukážku Slovenskú inovačnú energetickú agentúru. (SIEA)

Žiadosť o poukážku doporučujeme podávať skôr ako je dohodnutý termín realizácie. Následne je potrebné o poukážku žiadať po spustení daného kola prostredníctvom internetu. Táto stránka určená pre žiadosť o poukážku na dotáciu bude aktívna po spustení daného kola. Počas vypĺňania je dôležité mať nachystané všetky údaje viažúce sa k nehnuteľnosti na ktorú budete montovať zariadenie vrátane listu vlastníctva, katastrálnych dokumentov. Následne po vyplnení údajov príde overovací email, ktorý treba čo najskôr potvrdiť. Až potvrdením emailu je proces ukončený. 

3. krok: Registrácia poukážky u zhotoviteľa a dohoda termínu realizácie

Poukážka má platnosť 30 dní a tak je dôležité ju doručiť zhotoviteľovi, ktorý ju následne registruje v SIEA, aby ju mal v stanovenom období 3 mesiace preplatenú. 

 

V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať a nezáväzne konzultovať Vaše riešenie. 

 

 

SOLÁRNE OSTROVNÉ SYSTÉMY

Kliknite na obrázok nižšie a prezrite si našu ponuku solárnych ostrovných systémov. Prečo sa rozhodnúť práve pre naše systémy a realizáciu projektu?

- odbornosť, skúsenosti a kvalitné komponenty
- výhodná cena montáže a komponentov
- návrh a riešenia systémov pre štandardné aj atypické situácie

 

 

 

 

 

 

 

Ecoprodukt na Facebooku