Overené zákazníkmi
0 pol.
0,00
Košík
Kategórie produktov
Ecoprodukt.sk - Recenzie Heureka.heureka.sk - Recenzie ecoprodukt.skBiano-sk.Tento e-shop je certifikovaný.Facebook ecoprodukt.Najnakup ecoprodukt.Essential SSL

Menič Victron Quattro 48V 10kVA sínus


Quattro je sofistikovaná AC-DC nabíjačka akumulátorov a DC-AC striedač (menič, invertor) s dvoma AC vstupmi, čisto sínusovým výstupným napätím a ultra rýchlym prepínačom medzi sieťou (generátorom) a aku...


Výrobca:
Victron Energy
Kód tovaru:
2125
Cena:
4 165,00 € s DPH
3 999,00 € s DPH
Dostupnosť:
do 10 dní
 
ks


Hybridný menič Victron Quattro 48V 10kVA sinus

Quattro je sofistikovaná AC-DC nabíjačka akumulátorov a DC-AC striedač (menič, invertor) s dvoma AC vstupmi, čisto sínusovým výstupným napätím a ultra rýchlym prepínačom medzi sieťou (generátorom) a akumulátory.

Striedač je umiestnený v hliníkovom kompaktnom kryte. Modelového radu sa vyrába o výkone 3000VA-10000VA.
Záruka výrobcu na menič je 5 rokov!

  Dva AC vstupy

Quattro je vybavené dvoma navzájom nezávislými AC vstupmi (hlavný rozdiel oproti rade MultiPlus) ako sieť a generátor alebo dva generátory. Zariadenie je schopné sa v prípade potreby automaticky pripojiť k zdroju, ktorý je práve k dispozícii.

  Dva AC výstupy

Quattro je štandardne vybavené dvoma AC výstupmi. Hlavným výstup je vybavený funkciou, ktorá zaistí dodávky energie bez prerušenia. Quattro prevezme napájanie pripojených spotrebičov v prípade výpadku siete alebo generátora. To sa deje tak rýchlo (menej než 20 milisekúnd), že počítače a ďalšie elektronické zariadenia budú aj naďalej fungovať bez prerušenia.
Druhý výstup je pod napätím len vtedy, keď AC je k dispozícii na jednom zo vstupov quattro. Záťaž, ktorá by rýchlo vybila akumulátory, ako napríklad ohrievač vody, klimatizácia, elektrická rúra je možné pripojiť k tomuto výstupu.

  Prakticky neobmedzený výkon vďaka paralelnej prevádzky

Až 10 jednotiek Quattro môže pracovať paralelne na dosiahnutie vyššieho výkonu. Desať jednotiek Quattro 48/10000/140, napríklad poskytuje až 90 kW / 100kVA výstupného výkonu s nabíjacou kapacitou akumulátorov až 1 400 A.

  Trojfázová prevádzka

Tri jednotky rovnakého modelu môžu byť zostavené do trojfázového výstupu. Ale to nie je všetko: až 10 trojfázových zostáv (spolu teda 30 jednotiek) môže byť paralelne prepojené a poskytnúť tak výstupný výkon až 270 kW / 300 kVA s nabíjacou kapacitou akumulátorov až 4 000 A.

  PowerControl - obmedzenie preťaženia zdroja striedavého (AC) prúdu

Quattro je veľmi silná nabíjačka akumulátorov. Je schopná odoberať veľké množstvo prúdu z generátora alebo siete (až 16 A u každej jednotky modelu 48/5000/70 pracujúce pri 230 V na strane striedavého prúdu). Na každom vstupe striedavého prúdu možno nastaviť limit maximálneho odberu energie na zabránenie preťaženiu zdroja striedavého (AC) prúdu.

  Unikátne vlastnosti funkcie PowerAssist

Povyšuje funkciu PowerControl na ďalšiu úroveň. Zamedzí preťaženiu výkonovo obmedzeného striedavého (AC) zdroja prúdu. Ak by malo dôjsť k preťaženiu zdroja prúdu bude v prvom rade automaticky znížený nabíjací prúd batérie. V druhom rade potom dochádza k posilneniu výstupného výkonu pripojeného generátora alebo miestneho napájania (napr. prúdovo obmedzené el. prípojky) výkonom odoberaným z akumulátorov.

  Solárna energia

Striedavý (AC) prúd je k dispozícii aj v prípade zlyhania sieťového zdroja

Quattro môže byť s výhodou využiť v off-grid systémoch so solárnymi panelmi alebo inými alternatívnymi zdrojmi energie.

  Nastavenie systému nebolo nikdy jednoduchšie!

Ihneď po inštalácii je prístroj pripravený plniť svoju funkciu. Ak je potreba zmeniť nastavenie, dá sa to urobiť veľmi jednoducho vstavanými DIP prepínačmi v poriadku niekoľkých málo minút. Dokonca aj paralelné zapojenie jednotiek možno vykonávať pomocou DIP prepínačov, žiadny počítač na to nie je potrebné! Alternatívne možno nastavenie vykonať pomocou VE.net ovládacieho panela alebo sofistikovaným softvérom (VE.Bus Quick Configure a VE.bus System Configurator), ktorý ponúka ďalšie rozšírené možnosti nastavovania.

Poslednou možnosťou ovládania a nastavenia je použitie softvér "VE.configure" - viď. obr. je možné nastavovať úplne všetko.

  Štyri etapy nabíjania adaptívne nabíjačkou s dvoma výstupmi pre nabíjanie akumulátorov

Hlavný výstup poskytuje výkonné nabíjanie akumulátorov prostredníctvom systému "adaptívneho nabíjania". Softvér riadi trojstupňový automatický proces dobíjania tak, aby vyhovoval stavu a typu akumulátora, a pridáva štvrtú fázu udržiavacie nabíjanie. Okrem tohto Quattro umožňuje nabíjať druhý pomocný akumulátor pomocou nezávislého výstupu dobíjanie určeného napr. pre štartovací akumulátor generátora (iba 12 a 24 V modely).

  Technické parametre

  • Pracovné DC napätie: 48 V
  • Trvalý AC výkon pri 25 ° C: 10000 VA (nelineárna záťaž, činiteľ výkyvu 3: 1)
  • Trvalý AC výkon pri 25 ° C: 9000 W
  • Maximálny nabíjací DC prúd: 140 A
  • Maximálny odber AC prúdu (zo siete, generátora) 1. vstupu: 100 A
  • Maximálny odber AC prúdu (zo siete, generátora) 2. vstupu: 100 A
  • Rozmery: 470 x 350 x 280
  • Hmotnosť: 51kg

  Na stiahnutie

Manuál Quattro 5k_8k_10k CZ
application/pdf   PDF
Technická dokumentácia EN
application/pdf   PDF
VýrobcaVictron Energy
 Spôsoby doručenia
Doručenie ZADARMO pri kúpe nad 59€
Zásieľkovňa do 5 kg
1,80 €
Do 10kg - 3,95€
Doručenie do 2 pracovných dní.
Z-Point výdajné miesto 
GLS Kurierská služba do 5 kg
2,50 €
Do 10kg - 3€ / 20 kg - 4€ / 40kg - 5€
Doručenie na daľší pracovný deň.
Slovenskou poštou do 1kg
3,50 €
Do 5 kg - 4,3 €
Doručenie do 3 pracovných dní
Osobný odber - Prievidza
0 €
Predajna a centrálny sklad
Jesenského 35, Bojnice
 Spôsoby platby

Bankový prevod na účet (platba vopred)
0 €
Úhradu uskutočníte na základe potvrdzujúceho emailu po dokončení objednávky
Dobierka - Zásielkovňa
0,60 €
Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru na vašom výdajnom mieste
Dobierka - Kuriér GEIS, Slovenská pošta
1 €
Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru
V hotovosti - Bojnice
Platba v hotovosti prevádzka - Bojnice
Nie je možná platba kartou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eco
Iné produkty v kategórii

Multifunkčný menič MultiPlus 24/3000 je výkonný DC-AC striedač / invertor / s čisto sínusovým výstupným napätím.

2 499,00€ 1 819,00 €
ks
Dostupnosť: do 3 dní

MultiPlus 800VA je výkonný DC-AC hybridný menič / nabíjač s čistým sínusovým výstupom. Integrovaná adaptívna nabíjačka batérií s ultra rýchlym transferovým prepínačom zdroja napájania v jednom kryte.

730,27€ 550,90 €
ks
Dostupnosť: Do 5 dní

Multiplus-II je výkonný DC-AC hybridný menič a nabíjačka s čisto sínusovým výstupom s integrovanou adaptívnou nabíjačkou batérií a ultra rýchlym transferovým prepínačom zdroja napätia.

1 826,00 €
ks
Dostupnosť: do 3 dní

MultiPlus 500VA je výkonný DC-AC hybridný menič / nabíjač s čistým sínusovým výstupom. Integrovaná adaptívna nabíjačka batérií s ultra rýchlym transferovým prepínačom zdroja napájania v jednom kryte.

539,90€ 439,90 €
ks
Dostupnosť: Do 5 dní

Jednofázový hybridný menič GoodWe 5048-EM s výkonom 5000W. Kompatibilný s olovenými aj s Li-Ion batériami. Diaľkové monitorovanie cez PC, tablet a mobilný telefón.

2 399,00€ 1 999,00 €
ks
Dostupnosť: do 2-4 dní

Výborný kombinovaný ostrovný menič, náhrada za MKS 24/2400 Plus, s verejnou sieťovou zálohou a nabíjačkou batérií, naviac s MPPT solárnym regulátorom s výkonom panelov až 4000Wp!

1 169,00€ 839,00 €
ks
Dostupnosť: do 2-4 dní

Výborný kombinovaný ostrovný menič, identický s radom Axpert KS, so zálohovaním verejnou sieťou a nabíjačkou batérií, navyše s dvojicou MPPT solárnych regulátorov do 6kWp výkonu panelov!

1 299,00€ 999,00 €
ks
Dostupnosť: do 3 dní

Multiplus-II je výkonný DC-AC hybridný menič a nabíjačka s čisto sínusovým výstupom s integrovanou adaptívnou nabíjačkou batérií a ultra rýchlym transferovým prepínačom zdroja napätia.

1 080,00 €
ks
Dostupnosť: do 3 dní
Ecoprodukt na Facebooku