Overené zákazníkmi
0 pol.
0,00
Košík
Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Objednávky expedujeme každý pracovný deň a v týchto dňoch je k dispozícií rovnako technická podpora telefonicky aj emailom od 9:00 do 16:00.
Kategórie produktov
Ecoprodukt.sk - Recenzie Heureka.Vrátenie tovaru do 30 dní.Ecoprodukt.sk - Shop roku 2019.Facebook ecoprodukt.Essential SSL

Solárna batéria Victron Energy GEL 220Ah


Solárna batéria VICTRON Energy, v ktorej je elektrolyt viazaný v špeciálnom géle. Gélové batére sa vyznačujú dlhšou životnosťou a väčším počtom cyklov.


Výrobca:
Victron Energy
Kód tovaru:
2327
Cena:
566,40 € s DPH
Na objednávku: 
do 2-4 dní
 
ks


Solárna batéria Victron Energy GEL 220Ah 

Olovená batéria Victron 220 Ah deep cycle VRLA GEL s pokročilou technológiou väzby elektrolytu na kremičitý gél prináša množstvo nesporných výhod oproti klasickým akumulátorom s tekutým elektrolytom. Tými najvýznamnejšími je absolútna bezúdržbovosť po celú dobu životnosti, nízka miera samovybíjania, teplotná stabilita, vysoká odolnosť hlbokému vybíjaní a následné rýchle "zotavenie", znížený vplyv vibrácií a mechanického poškodenia gélom fixovaných dosiek, nevrstvení elektrolytu so všetkými negatívami, možnosť polohovania batérie a nízka korózia elektród a sulfatácia.

  VRLA technológia

Univerzálna skratka VRLA označuje olovené batérie riadené ventilom (Valve Regulated Lead Acid). Obal batérií je úplne uzavretý a bez revíznych otvorov pre kontrolu elektrolytu. Plyn môže prípadne uniknúť iba bezpečnostnými pretlakovými ventilmi, ak je batéria výrazne prebíjaná alebo je poškodený jeden a viac článkov. Elektrolyt nemožno do batérie dolievať.

  Elektrolyt viazaný v géle

Elektrolyt je adhezívnymi silami viazaný v kapilárach silikátovom géle, ktorý funguje ako nosič. Spoločne s fixáciou dosiek v géle môžu byť batérie uložené aj na boku, bez toho aby to znižovalo ich životnosť alebo sa elektrolyt vylial z puzdra. Vďaka väzbe elektrolytu v géle a nekorodujúcímu plastovému puzdru je riziko úniku kyseliny nulové. Vďaka uzavretej konštrukcii je minimalizovaný únik výparov, čo batérie predurčuje na použitie do obytných priestorov (napríklad karavany).

  Nízke samovybíjanie

Každá batéria dochádza k prirodzenému procesu samovybíjania a poklesu množstva uloženej energie. Miera samovybíjania je dôležitým údajom najmä v systémoch s veľmi dlhými intervalmi dobíjania alebo pri uskladnení batérie a jej nepoužívaní. Vďaka použitiu vysoko čistých materiálov a obohacovania olovených dosiek vápnikom je proces samovybíjania minimalizovaný. Miera samovybíjania je menšia ako 2% celkovej kapacity za mesiac pri teplote 20 ° C. Každé zvýšenie teploty o 10 ° C zdvojnásobí rýchlosť samovybíjania. Ak je plne nabitá batéria uskladnená pri nízkych teplotách (nie zámrzných), nemusí byť akokoľvek dobíjaná približne jeden rok bez toho, aby ju to poškodilo.

  Odolnosť hlbokému vybíjaniu

Každé vybíjanie akúkoľvek olovenú batériu poškodzuje. Miera poškodenia je daná hĺbkou a dĺžkou trvania vybitia. Gélové batérie Victron energy nie sú v tomto smere výnimkou. Gélové batérie Victron energy sú ale mimoriadne odolné vplyvu hlbokého vybitia a vplyvu jeho dlhého trvania.

  Vybíjacia charakteristika

Kapacita batérie nie je stabilná hodnota. Závisí najmä od veľkosti vybíjacieho prúdu. Uvádzaná kapacita 220 Ah sa vzťahuje k dvacetihodinovému vybíjaciemu času s konečným vybíjacím napätím 10,8 V. Inými slovami uvedená kapacita platí, ak budeme batériu vybíjať dvadsať hodín prúdom o veľkosti 0,05 x uvádzaná kapacita, teda 0,05 x 220 Ah = 11 A. Čím menší tento prúd bude, tým viac energie z batérie získame a naopak. Vďaka konštrukcii gélových batérií je ale vplyv veľkých vybíjacích prúdov na celkovú kapacitu batérie relatívne malý. V rámci uzavretých typov batérií tiež výborným spôsobom znáša veľké nárazové odbery prúdu danej malým vnútorným odporom (napr. Štartovaním).

  Životnosť

Cyklická životnosť: 500 cyklov pri 80% vybití, 750 cyklov pri 50% vybití a 1800 cyklov pri 30% vybití. Životnosť 12 rokov v prevádzke trvalého (float) dobíjania pri 20 ° C. Batéria je vhodná ako pre cyklickú prevádzka (vybitie-nabitie) tak pre trvalé dobíjanie s malou mierou vybíjania.

  Nabíjanie

Odporúčame štandardné adaptívne troj alebo štvorfázové nabíjanie (veľkoobjemové = BULK, absorpčné = Adsorption, udržiavacie = FLOAT a prípadne skladovacie fáza = STORAGE). Batéria nie je konštruovaná na nabíjanie konštantným napätím a prúdom, hrozí prebíjanie a tvorba plynov. Doporučené nabíjacie hodnoty napätia sú uvedené nižšie v technických parametroch. Nabíjací prúd by nemal presiahnuť 20% kapacity batérie. Teplotná kompenzácia nabíjacieho napätia je doporučovaná pri teplotách pod 10 alebo nad 30 ° C. Pri vyšších teplotách by malo byť nabíjacie napätie redukované, pri nižších zvýšené. Hodnotu teplotná kompenzácia odporúčame 4 mV na článok a jednostupňové teplotné odchýlenie od štandardných 20 ° C. Kompenzáciu odporúčame najmä pri veľkých dobíjacích prúdoch.
So všetkými uvedenými výhodami a vlastnosťami sú gélové batérie mimoriadne priaznivé do menších fotovoltaických solárnych aplikácií typu Off-Grid (ostrovný aplikácia) napríklad pre napájanie chát a ďalších objektov mimo dosahu elektrickej siete. Gélové batérie sú oproti klasických batériám s tekutým elektrolytom náchylnejšie na prebíjanie. To je ľahko riešiteľné vhodným solárnym regulátorom alebo adaptívnou nabíjačkou, čo je dnes už ale štandardom.
Gélové batérie patria do širokého sortimentu holanského výrobcu Victron Energy špecializovaného na ostrovné systémy s 35 ročným vývojom a skúsenosťami.

Nabíjanie batérie pri opakovanom používaní: 3 stup. nabíjacia krivka

  Nevýhody tradičnej 3-stupňovej krivky nabíjania

 • Počas fáze rýchleho nabíjania sa prúd udržiava na konštantnej, často vysokej úrovni i po prekročení plynovacieho napätia (14,34 V pre 12 V batériu), čo môže viesť k prílišnému tlaku plynu v batérií. Čast plynu unikne cez bezpečnostné ventily čo zníži životnosť batérie
 • Absorbčné napätie je aplikované fixnú dobu a to bez ohľadu na to, ako hlboko bola batéria predtým vybitá. Doba úplnej absorbcie po čiastočnom vybití vedie k prebitiu batérie a tým k zníženiu životnosti.
 • Životnosť batérie môže byť predĺžená dodatočným znížením udržiavacieho napätia, keď batéria nie je vybíjaná.

  Victron 4 stupňová adaptívna krivka nabíjania

 • Bezpečný režim batérie - režim obmedzí rýchlosť zvyšovania napätia v prípade, že sa dosiahne plynovacie napätie
 • Variabilná doba absorbcie - na základe doby trvania fázy rýchleho nabíjania , vypočíta nabíjačka dobu absorbcie pre plné dobitie batérie. Ak je rýchle nabíjanie krátke, znamená to, že batéria je už nabitá.
 • Režim skladovania - po ukončení doby absorbcie by mala byť batéria nabitá a napätie sa má znížiť na úroveň udržiavacieho nabíjania. Ak nedôjde k výbíjaniu do 24h, napätie sa zníži na ešte nižšiu úroveň a prejde do režimu skladovania. 1 krát za týždeň sa napätie zvyšuje na krátku dobu na úroveň absorpcie aby sa kompenzovalo samovybíjanie.

Pri zapojení batérie do série je potrebné použiť batériový balancér, ktorý batérie rovnomerne nabíja a predlžuje tak ich životnosť.

  Technické údaje

 • Kapacita: 220 Ah pri C20 na úroveň 10,8 V
 • Počet cyklov: 750 cyklov pri 50% vybití
 • Pracovné napätie: 12 V
 • Počet článkov: 6
 • Vonkajšie rozmery (dĺžka x šírka x výška): 522x238x240 mm
 • Hmotnosť: 66kg
 • Doporučené napätie pri absorpcii (Absorption): 14,1 - 14,4 V
 • Doporučené napätie v režime udržiavania (float): 13,5 - 13,8 V
 • Doporučené napätie pri skladovaní (storage): 13,2 - 13,5 V
 • Výstup: očko s 8 mm nerezovou skrutkou

  Na stiahnutie

Victron Energy batérie - Produktové informácie CZ
application/pdf   PDF
Výrobca -Victron Energy
Batéria / VýrobcaVictron Energy
Batéria / Typ batérie -Gélová
Batéria / Nominálna kapacita -220 Ah
Batéria / Napätie zostavy -12 V
Batéria / Údržba batérie -bezúdržbová
Batéria / Váha66 kg
 Spôsoby doručenia
Doručenie ZADARMO pri kúpe nad 59€
Zásieľkovňa do 5 kg
1,80 €
Do 10kg - 3,95€
Doručenie do 2 pracovných dní.
Z-Point výdajné miesto 
GLS Kurierská služba do 5 kg
2,50 €
Do 10kg - 3€ / 20 kg - 4€ / 40kg - 5€
Doručenie na daľší pracovný deň.
Slovenskou poštou do 1kg
3,50 €
Do 5 kg - 4,3 €
Doručenie do 3 pracovných dní
Osobný odber - Bojnice
0 €
Predajna a centrálny sklad
Jesenského 35, Bojnice
 Spôsoby platby

Bankový prevod na účet (platba vopred)
0 €
Úhradu uskutočníte na základe potvrdzujúceho emailu po dokončení objednávky
Dobierka - Zásielkovňa
0,60 €
Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru na vašom výdajnom mieste
Dobierka - Kuriér GEIS, Slovenská pošta
1 €
Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru
V hotovosti - Bojnice
Platba v hotovosti prevádzka - Bojnice
Nie je možná platba kartou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezplatné odborné poradenstvo

Rýchle dodanie tovaru
skladom do 24 hodín

97% spokojných zákazníkov

Možnosť vrátenia tovaru až 30 dní

Rýchle riešenie
prípadných reklamácii

Doprava nad 59€ zdarma

 
eco
Iné produkty v kategórii

Batéria Super Cycle je vhodná pre menšie batériové systémy, kde je vyžadované častejšie hlboké vybíjanie. Kladné dosky sú menej citlivé na mäknutie, a to aj v prípade opakovaného 100% vybitia batérie.

700,30€ 690,00 €
ks
Na objednávku: do 3 dní

Solárna batéria VICTRON Energy, v ktorej je elektrolyt viazaný v špeciálnom géle. Gélové batére sa vyznačujú dlhšou životnosťou a väčším počtom cyklov.

483,07 €
ks
Na objednávku: do 3 dní

Solárna batéria VICTRON Energy, v ktorej je elektrolyt viazaný v špeciálnom géle. Gélové batére sa vyznačujú dlhšou životnosťou a väčším počtom cyklov.

196,90 €
ks
Na objednávku: do 3 dní

Batéria Super Cycle je vhodná pre menšie batériové systémy, kde je vyžadované častejšie hlboké vybíjanie. Kladné dosky sú menej citlivé na mäknutie, a to aj v prípade opakovaného 100% vybitia batérie.

329,50€ 319,20 €
ks
Na objednávku: do 3 dní

Batéria Super Cycle je vhodná pre menšie batériové systémy, kde je vyžadované častejšie hlboké vybíjanie. Kladné dosky sú menej citlivé na mäknutie, a to aj v prípade opakovaného 100% vybitia batérie.

168,82 €
ks
Na objednávku: do 2-4 dní

Batéria Super Cycle je vhodná pre menšie batériové systémy, kde je vyžadované častejšie hlboké vybíjanie. Kladné dosky sú menej citlivé na mäknutie, a to aj v prípade opakovaného 100% vybitia batérie.

398,51 €
ks
Na objednávku: do 2-4 dní

Batéria Super Cycle je vhodná pre menšie batériové systémy, kde je vyžadované častejšie hlboké vybíjanie. Kladné dosky sú menej citlivé na mäknutie, a to aj v prípade opakovaného 100% vybitia batérie.

95,69€ 64,79 €
ks
Na sklade: 2 ks

Solárna batéria VICTRON Energy, v ktorej je elektrolyt viazaný v špeciálnom géle. Gélové batére sa vyznačujú dlhšou životnosťou a väčším počtom cyklov.

318,27 €
ks
Na objednávku: do 3-5 dní

 
Ecoprodukt na Facebooku