Overené zákazníkmi
0 pol.
0,00
Košík
Náš e-shop funguje naďalej 24 hodín, 7 dní v týždni. Objednávky expedujeme každý pracovný deň a v týchto dňoch je k dispozícií rovnako technická podpora telefonicky aj emailom od 9:00 do 16:00.
Kategórie produktov
Ecoprodukt.sk - Recenzie Heureka.Vrátenie tovaru do 30 dní.Ecoprodukt.sk - Shop roku 2019.Facebook ecoprodukt.Essential SSL

Victron Energy LiFePO batéria 12,8 V/200 Ah BMS Smart


LiFePO batéria s balancérom s možnosťou napojenia na BMS - prevádzkové ochranné zariadenie. Možnosť paralelného a sériového radenia so zabudovaným Bluetooth.


Výrobca:
Victron Energy
Kód tovaru:
2330
Cena:
2 859,00 € s DPH
Na objednávku: 
do 7 dní
 
ks


Victron Energy LiFePO batéria 12,8 V/200 Ah BMS Smart 

Lítium-železo-fosfátové batérie (LiFePO) sú momentálne veľmi perspektívne a technologicky vyzretú konkurenciou klasických olovených akumulátorov. Nominálne napätie jedného článku je 3,2 V. Batérie s napätím 12,8 V tak pozostáva zo štyroch sériovo radených článkov. Oproti oloveným batériám netrpia tzv. Sulfáciou (tvorba nerozpustného síranu olovnatého), ktorá znižuje kapacitu a skracujúce životnosť. Príčinou je dlhodobé nedobíjení batérie do plného stavu alebo dlhodobé nepoužívanie batérie.

Lítium-železo-fosfátové batérie nemusia byť plne dobíjané, postačuje čiastočné dobíjanie, čo je ich hlavná výhoda oproti batériám oloveným.

  Širší rozsah pracovných teplôt

Kapacita a životnosť nie je zďaleka tak závislá na teplotách. Možnosť inštalácie v zamrznú priestore.

  Vysoká cyklická životnosť

Tá je daná okrem iného aj mierou vybíjanie. Cyklom sa rozumie každé vybitie a následné nabitie batérie. Každú batériu vybíjanie poškodzuje. Čím je vybitie hlbší, tým menej týchto cyklov batérie vydrží. Bežné olovené batérie sa odporúča vybíjať maximálne na 50% ich celkovej kapacity, hlbší vybitie výrazne skracuje živosť batérie a hrozí jej trvalé poškodenie. LiFePO batérie je mimoriadne odolná proti tomuto vplyvu a bežne sa môže vybíjať na 20% jej celkovej kapacity (80% vybitia) bez toho, aby to malo výraznejší vplyv na jej životnosť. Kvalitné olovená trakčné batérie vybíjaná na 50% jej kapacity má životnosť cca 1500 cyklov, LiFePO batéria zvládne neuveriteľných 5000 cyklov!

  Nízky vnútorný odpor

Pri odbere energie nekladie batérie veľký odbor. To umožňuje odoberať z batérie relatívne veľké množstvo energie, bez toho by to batériu poškodilo. Výhodné pri nárazovom odbere väčšieho množstva energie.

  Vysoká hustota energie

Batérie sú ľahké a na kilogram ich hmotnosti pripadá relatívne veľké množstvo energie. Mimoriadne výhodná vlastnosť v stiesnených priestoroch alebo na miestach s požiadavkou na minimalizáciu zaťaženia (typicky napríklad lode). Ušetrite až 70% hmotnosti a priestoru pri zabezpečenie rovnakého množstva energie!

  Vysoká účinnosť

Nabíjaním a vybíjaním batérie sa časť energie stráca. Miera týchto strát určuje účinnosť. Snahou pochopiteľne je minimalizovať tieto straty. U olovených batérií je priemerná účinnosť 80%. LiFePO batérie dosahujú účinnosť 92%. Účinnosť je daná tiež aktuálne mierou nabitia batérie. Olovené batérie majú relatívne nízku účinnosť v konečných fázach dobíjania (aj menej ako 50%). LiFePO batérie si naopak udržujú vysokú mieru účinnosti aj v konečných fázach nabíjania. Nestrácajte zbytočne drahocennú energiu!

  Nenáročnosť v charaktere nabíjacieho napätia

Olovená batéria vyžaduje relatívne malý rozsah nabíjacie napätie a vysokým rizikom prebíjania az toho plynúceho poškodzovaniu. LiFePO batérie tento nedostatok nemá a zvláda 14 až 16 V (s maximálne 4,2 V na článok). Tiež citlivosť na prebíjanie je nízka.

  Bluetooth

Vďaka vstavanej technológií Bluetooth sa dá monitorovať napätie, teplotu aj stavy alarmu. Ideálne pre lokalizáciu potenciálneho problému ako napr. nerovnováha článkov.Oproti oloveným batériám vyžaduje LiFePO batérie kvalitné nabíjacie balancér. Ak sa dosiahne napätie nižšie ako 2,5 V alebo je nabíjacie napätie vyššie ako 4,2 V na článok, hrozí poškodenie batérie. V žiadnej batériu nemajú jednotlivé články úplne rovnaké napätie (rovnaká miera nabitie), ale naopak sa viacmenej navzájom líšia. Olovené akumulátory majú určitú obmedzenú samoregulačné schopnosť v rovnomernom nabíjanie všetkých článkov. Ak sú niektoré články batérie už nabité, prechádza nimi prúd a to umožňuje nabitie zvyšných menej nabitých článkov. U LiFePO batérie nabité články neumožňujú dobíjanie nedobitých článkov. Aj keď batéria ako celok má prijateľné napätie, niektoré články môžu trpieť dlhodobým nedobíjením. V priebehu času sa tieto rozdiely môžu prehlbovať. Z týchto dôvodov je nutné nabíjať LiFePO batérie za pomoci balancéra sledujúci individuálne každý článok batérie. Balancér nabíja každý článok len pre neho vhodnú charakteristikou nezávislú na ostatných článkoch (Vybalansovávanie článkov). Balancér je tak nenahraditeľné zariadenie chrániace batériový systém pred poškodením!

Balancér je samozrejmou a integrálnou súčasťou LiFePO batérie od spoločnosti Victron energy. Súčasne batérie disponuje rozhraním na napojenie na manažmentové systém riadenia batérií (BMS - battery management systém). To umožňuje radiť až desať batérií paralelne a štyri do série. Celkom tak možno dosiahnuť napätie až 48 V a kapacity až 900 Ah. S BMS zariadením možno vhodným paralelným a sériovým radením dosiahnuť žiaduce kapacity a napätia.

  BMS zariadenie má najmä tieto ochranné funkcie

 • Ochrana článkov pred hlbokým vybitím odpojením záťaže
 • Ochrana článkov pred prebíjaním redukciou napätia alebo prerušením procesu nabíjania
 • Vypne celý systém v prípade dosiahnutia kritickej teploty

Na prvý pohľad sa zdajú byť LiFePO batérie finančne nákladnejšie v porovnaní s olovenými batériami. Pri bližšom pohľade a pri zohľadnení dlhej životnosti, vysokej spoľahlivosti a vysokej účinnosti je LiFePO batéria tá správna voľba pre moderné a náročné aplikácie.

Batéria je vybavená dvojicou kabeláže pre napojenie naVE.Bus BMS zariadenia.

  Technická špecifikácia

 • Nominálne napätie: 12,8 V
 • Nominálna kapacita pri 25 ° C: 200 Ah (2560 Wh)
 • Nominálna kapacita pri 0 ° C: 160 Ah
 • Nominálna kapacita pri -20 ° C: 100 Ah
 • Životnosť v cykloch pri vybití 80% kapacity: 2500 cyklov
 • Životnosť v cykloch pri vybití 70% kapacity: 3000 cyklov
 • Životnosť v cykloch pri vybití 50% kapacity: 5000 cyklov
 • Maximálny kontinuálne vybíjací prúd: 400 A
 • Odporúčaný kontinuálne vybíjací prúd: 200 A
 • Konečné vybíjacie napätie: 11 V
 • Pracovnej teploty: -20 ° C až + 50 ° C
 • Skladovacie teploty: - 45 ° C až 70 ° C
 • Max. nekondenzujúca vlhkosť: 95%
 • Stupeň krytia: IP 54
 • Nabíjacie napätie: 14- 14,4 V (14,2V odporúčané)
 • Udržiavacia napätie: 13,5 V
 • Maximálny nabíjací prúd: 500 A
 • Doporoučený nabíjací prúd: 100 A a menej
 • Maximálna dĺžka skladovania pri 25 ° C: 1 rok
 • Rozmery (výška x dĺžka x šírka): 297x425x265mm
 • Hmotnosť: 43 kg

  Na stiahnutie

Produktové informácie EN
application/pdf   PDF
VýrobcaVictron Energy
Batéria / VýrobcaVictron Energy
Batéria / TypLítiová
Batéria / Nominálna kapacita200 Ah
Batéria / Napätie zostavy12 V
Batéria / Údržbabezúdržbová
Batéria / Váha43 kg
 Spôsoby doručenia
Doručenie ZADARMO pri kúpe nad 59€
Zásieľkovňa do 5 kg
1,80 €
Do 10kg - 3,95€
Doručenie do 2 pracovných dní.
Z-Point výdajné miesto 
GLS Kurierská služba do 5 kg
2,50 €
Do 10kg - 3€ / 20 kg - 4€ / 40kg - 5€
Doručenie na daľší pracovný deň.
Slovenskou poštou do 1kg
3,50 €
Do 5 kg - 4,3 €
Doručenie do 3 pracovných dní
Osobný odber - Bojnice
0 €
Predajna a centrálny sklad
Jesenského 35, Bojnice
 Spôsoby platby

Bankový prevod na účet (platba vopred)
0 €
Úhradu uskutočníte na základe potvrdzujúceho emailu po dokončení objednávky
Dobierka - Zásielkovňa
0,60 €
Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru na vašom výdajnom mieste
Dobierka - Kuriér GEIS, Slovenská pošta
1 €
Platba v hotovosti pri prevzatí tovaru
V hotovosti - Bojnice
Platba v hotovosti prevádzka - Bojnice
Nie je možná platba kartou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezplatné odborné poradenstvo

Rýchle dodanie tovaru
skladom do 24 hodín

97% spokojných zákazníkov

Možnosť vrátenia tovaru až 30 dní

Rýchle riešenie
prípadných reklamácii

Doprava nad 59€ zdarma

 
eco
Iné produkty v kategórii

Li-ion batériový pack s LiFePO4 článkami a zabudovanou nabíjačkou. Batéria je vhodná pre nadmerné vybíjacie prúdy.

592,00 €
ks
Na objednávku: do 5 dní

Batérie nemajú žiadnu elektroniku ani riadenie. Pozostávajú iba z vybalancovaných článkov s rovnakým výkonom. Batérie musia byť riadené ako jeden 12V blok.

599,90 €
ks
Na objednávku: Júl 2018

Flexibilný terminálový konektor pre batériu LiFePO4 90Ah. Konektor je zložený s niekoľkých vrstiev medi. V balení aj skrutky a podložky.

6,90 €
ks
Na objednávku: do 5 dní

Tento článok je možné používať samostatne v nízkonapäťových aplikáciách alebo z nich môžete poskladať batérie o vyššom požadovanom nominálnom napätí 6,12,24,36 a viac voltov.

389,00 €
ks
Na objednávku: Jún 2018

Tento článok je možné používať samostatne v nízkonapäťových aplikáciách alebo z nich môžete poskladať batérie o vyššom požadovanom nominálnom napätí 6,12,24,36 a viac voltov.

69,90 €
ks
Na objednávku: Máj 2018

Flexibilný terminálový konektor pre batériu LiFePO4 260Ah. Konektor je zložený s niekoľkých vrstiev medi. V balení aj skrutky a podložky.

8,90 €
ks
Na objednávku: do 5 dní

Smart LiFePO batéria s balancérom a možnosťou napojenia na BMS (prevádzkové ochranné zariadenie). Disponuje možnosťou paralelného a sériového riadenia a integrovaným Bluetooth.

1 399,00€ 1 379,00 €
ks
Na objednávku: do 3 dní

LiFePO4 batéria MOTOMA s vysokým nabíjacím a vybíjacím prúdom, životnosťou až 5000 cyklov a kapacitou až 40Ah.

279,00 €
ks
Na objednávku: do 3 dní

 
Ecoprodukt na Facebooku